Przedszkole Miejskie nr 100 w Łodzi

O nas

UWAGA RODZICE!!!

Drodzy Rodzice, w dniach 1,2,3 kwietnia 2020 roku intendentka przedszkola p.Anna Szczerba będzie informować Państwa telefonicznie o wysokości opłaty za posiłki i pobyt dziecka w przedszkolu. W dniu 2 kwietnia w godzinach 8.00 do 14.00 można kontaktować się z intendentką na numer telefonu przedszkola 42 633 56 77.

Od 16 marca do odwołania zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa przedszkole BĘDZIE ZAMKNIĘTE.

Wszelkie informacje będą dostępne dla Państwa na stronie przedszkola w zakładce DLA RODZICÓW.

Pełna treść komunikatu MEN - link do strony internetowej MEN


Nie za 7 górami, za 7 lasami, nie w Dinolandii ani w Smerfolandii, ale w zaułku ulicy Piotrkowskiej 44 w Łodzi jest Przedszkole Miejskie nr 100. Jest to zwyczajne przedszkole, ale niezwykłe. Do tego przedszkola uczęszcza 100 przedszkolaków. Najmłodsze dzieci mają trzy latka, inne trzy i pół i jak w słynnym wierszu … sięgają głową ledwie ponad stół... Są też średniaki /4-5 latki/ i bardzo mądre 6-letnie starszaki.

O komfort i bezpieczeństwo pobytu dzieci w przedszkolu dba kadra pedagogiczna – sześciu wspaniałych nauczycieli – Panie: Elżbieta, Aneta, Ania, Renia, Sylwia i dwie Małgorzaty wraz z pomocą nauczyciela też Małgorzatą.

Pani Maria – kucharka, nasza przedszkolna Magda Gessler odpowiada za kulinaria. Przygotowuje wraz ze swoją pomocnicą Małgosią dla dzieci najróżniejsze smakołyki, w tym lubiane przez przedszkolaki ciasta: szpinakowe, marchewkowe czy dyniowe.

Intendentka – p. Ania jest mistrzynią tanich zakupów, zawsze „upoluje” dla dzieci jakąś niespodziankę w promocji lub po okazyjnej cenie, dwoi się i troi, aby na pyszne obiadki starczyło pieniędzy.

Dzięki Paniom: Małgorzacie, Agnieszce - woźnym oddziałowym jest czysto i miło w salach zabaw, a posiłek dla dzieci podany jest na czas.
Pracownik gospodarczy p. Krzysztof vel Złota rączka – wierci, boruje, stuka, puka co uszkodzone naprawia, a gdy czas mu na to pozwala uczy przedszkolaki dbać o ogród.

Pani Monika - szatniarka pomaga rozwiązywać poważne dziecięce problemy – odnajduje zagubione przytulanki, rękawiczki, szaliki i pomaga założyć but na właściwą nogę.

Wszystkim szefuje dyrektor – pani Ewa, która, kupuje, wyposaża, remontuje i niemożliwe przekształca w możliwe z pomocą swojej niezastąpionej sekretarki pani Lilki.

Przedszkolaki z SETKI lubią różnorodność, dlatego organizowane są dla nich wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi, imprezy z udziałem rodziców, konkursy. Lubią się też uczyć języków obcych - j. angielskiego, j. niemieckiego. Kochają ruch podczas gimnastyki ogólnorozwojowej i zabaw w naszym przedszkolnym ogrodzie.

Tak więc los, który poznał ze sobą dzieci, kadrę przedszkola i rodziców wykonał dobrą robotę
- pomógł stworzyć NAJFAJNIEJSZE PRZEDSZKOLE W ŚRÓDMIEŚCIU.