Szkoła Podstawowa nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Małego Powstańca w Warszawie

Rok szkolny 2018/2019

TURNIEJ RZUTÓW KARNYCH

Piłka nożna to sport dla każdego i my w świetlicy również to udowadniamy. Tym razem nasi uczniowie mieli nie lada zadanie: "Konkurs rzutów karnych". Rozgrywka toczyła się w trzech kategoraich wiekowych: kl. 0-1, kl. 2, kl. 3-4. Zadanie konkursowe wydawało się być proste - pięć strzałów na bramkę. Ale nie wtedy, gdy bramkarzem jest p. Jakub. Walka była zacięta i dopiero po licznych dogrywkach udało się wyłonić po zwycięzców, na których czekały atrakcyjne, sportowe nagrody.

WYSTĘP TEATRU DOMOWEGO

Z okazji Dnia Dziecka odbyło się przedstawienie Teatru Domowego pt. "Krecik i spodenki". Dzieci uczęszczające do świetlicy towarzyszyły Krecikowi w drodze do realizacji marzenia, czyli zdobycia niebieskich spodenek. Była to podróż pełna rozmaitych niespodzianek, w którą zabrali nas, nie pierwszy już raz, Państwo Anna i Maciej Dużyńscy, twórcy Teatru Domowego.

FASCYNUJĄCY ŚWIAT MRÓWEK

14.05 oraz 15.05 odbyły się zajęcia przyrodnicze prowadzone przez firmę Wild Trip Company. Uczniowie z klas 0-4 mieli okazję poznać osobiście najbardziej niespotykanych, mniejszych przedstawicieli fauny. Naszymi gośćmi byli m.in: ślimak afrykański, krocionóg olbrzymi, larwy drewnojada, karaczan madagaskarski, pachnoda z larwami, szarańcza wędrowna oraz świerszcz kubański. W trakcie zajęć uczniowie zgłębiali tajemnice życia i zwyczaje naszych małych gości, dowiedzieli się w jakich częściach świata zamieszkują oraz poznali ich urozmaicony jadłospis. Dzieci miały okazję zobaczyć na żywo, jak wygląda życie mrówek. Poznały królową i jej cały dwór (robotnice, zbieraczki, wartowniczki, opiekunki, żołnierzy). Ponadto zobaczyły na ekranie monitora całą kolonię mrówek oraz wartownika pilnującego larwy. Dowiedziały się także, co jedzą mrówki, w jaki sposób się porozumiewają i czy są pożytecznymi owadami. Warsztaty bardzo zainteresowały wszystkich uczestników o czym świadczy aktywność jaką wykazywali podczas ich trwania. 

 

"LEKCJA PRZYRODY NA ŻYWO"- PSZCZOŁY

20.03.2019r. do naszej świetlicy zawitali przedstawiciele firmy Wild Trip Company, aby okazać uczniom z klas 1 lekcje przyrody na żywo. Tamatem zajęć były pszczoły. Każda grupa podczas trwających 45 minut warsztatów mogła dowiedzieć się jakie pszczoły można spotkać w ulu i jakie funkcje i zadania pełnią, na czym polega praca pszczelarza oraz jakimi narządziami posługują się ludzie wykonujący to zajęcie. Uczestnicy dowiedzieli się również jak wygląda proces produkcji miodu i wosku pszczelego. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały prowadzącej, a na koniec warsztatów próbały odnaleźć królową pszczół skrywającą się pośród setek swoich poddanych.

LEKCJA MUZEALNA "PRASKIE ZAWODY" W MUZEUM PRAGI

Klasa 1b wraz z panią Ewą wybrała się do Muzeum Pragi, aby poznać tajniki rzemieślników mieszkających kiedyś po prawej stronie Wisły. Okazało się, że przedstawiciele ginących zawodów nadal są na Pradze obecni. Szklarz, introligator, modystka, szewc, rymarz, krawiec - bo o nich mowa - do dnia dzisiejszego mają ręce pełne pracy, a nie zawsze jest komu przekazać swój fach i wiedzę. Uczniowie kl.1 b oglądali piękne wyroby - buty, kapelusze, parasole, szklane figurki i inne rękodzieła. Część z nich mogli dotknąć, a z częścią zapoznali się oglądając wystawę. Na koniec lekcji w muzealnej dzieci wykonały rysunki, które zostały w muzeum na pamiątkę naszej wizyty.