Szkoła Podstawowa nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Małego Powstańca w Warszawie

Aktualności świetlicy

Świetlicowa loteria fantowa

Przed świętami udało nam się zakończyć inicjatywę, którą trwała półtora miesiąca. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym osobom za:
-dzielenie się swoimi dobrami i dostarczenie bardzo różnorodnych fantów(zebraliśmy ich aż 740!),
-pomoc w numerowaniu przedmiotów,
-zaangażowanie w sprawdzanie, czy są one w odpowiednim stanie technicznym,
-stworzenie dekoracji oraz plakatów informacyjnych do wydarzenia,
-prowadzenie dyskusji dotyczących życzliwości,
-pomoc w prowadzeniu loterii, która ostatecznie trwała aż dwa dni,
-udział w zabawie i zakup losów,
-pracę przy pakowaniu prezentów zakupionych za pieniądze zgromadzone podczas loterii oraz dostarczenie ich do Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Warszawie.
Zebraliśmy aż 1589 zł. To ogromny sukces osiągnięty dzięki ciężkiej pracy bardzo wielu osób.
Jeszcze raz dziękujemy i gorąco zapraszamy do udziału w tego typu inicjatywach.
Organizatorki
Katarzyna Świąder
Katarzyna Owczarek
Małgorzata Potrzeszcz

Spotkanie ze studentami z Uniwersytetu Warszawskiego

22.11.2018r. uczniowie z klas: 1a oraz 2b spotkali się ze studentami korzystającymi z programu Erasmus. W naszej świetlicy zagościły osoby z różnych zakątków świata, t.j: Japonia, Meksyk, Niemcy, Brazylia czy Indie. Spotkania rozpoczęły się od wskazania na mapie miejsc z których pochodzili studenci, następnie dzieci zadawały pytania, które wcześniej przygotowały. Uczniowie pokazali swoje ulubione zabawy świetlicowe i zachęcili studentów do udziału, aby później wysłuchać uważnie ciekawostek dotyczących poszczególnych krajów. Spotkania przebiegły w radosnej atmosferze i z pewnością uczniowie, którzy wzięli w nich udział zapamiętają to doświadczenie na długo.

Świetlicowa gra terenowa STO-lica Wolności

Z okazji 100- lecia odzyskania Niepodległości nauczyciele świetlicy zorganizowali grę terenową STO-lica Wolności. W trakcie tego wydarzenia każda klasa miała do wykonania dziewięć zadań, polegających na sprawdzeniu wiedzy historyczno-patriotycznej, sprawności fizycznej i bojowego ducha. Uczniowie poradzili sobie z konkurencjami bez żadnych problemów. Wszyscy uczestnicy gry otrzymali dyplomy dla Młodych Patriotów.

Festiwal Pieśni Patriotycznej

7.11.2018 r. w sali gimnastycznej szkoły przy ul. Edelmana 2, odbył się Festiwal Pieśni Patriotycznej, zorganizowany przez nauczycieli świetlicy z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W ramach tego wydarzenia uczniowie ze wszystkich grup świetlicowych przygotowywali pod okiem swoich nauczycieli świetlicy wybrany utwór o tematyce patriotycznej i żołnierskiej. Podczas festiwalu zabrzmiały pieśni, takie jak: "Serce w plecaku", "Pałacyk Michla", "Szara Piechota" czy "Sanitariuszka Małgorzata". Wydarzenie poprowadziły wolontariuszki z klasy 5a. Na wszystkich uczniów, którzy dotrwali do końca czekała niespodzianka w postaci piosenki "Przybyli Ułani pod okienko" zaśpiewanej przez nauczycieli świetlicy.

Konkurs plastyczny

W tym roku, z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, na przełomie października i listopada w naszej świetlicy został ogłoszony konkurs plastyczny. Był on skierowany do wszystkich grup (0-V). Zadanie uczniów polegało na przygotowaniu plakatu propagującego obchody Święta Niepodległości. Dzieci wykazały się ogromną pomysłowością oraz starannością przedstawiając w swoich pracach symbole narodowe oraz postacie historyczne. Za udział w konkursie każdy uczestnik otrzymał drobny upominek. Gratulujemy wszystkim laureatom.