Szkoła Podstawowa nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Małego Powstańca w Warszawie

Aktualności

Przebudowa strony internetowej

Ze względu na przebudowę szkolnej strony internetowej wszystkie aktualne informacje zamieszczane będą w dzienniku elektronicznym Librus.

Nowa odsłona strony już niebawem...

Niecodzienne spotkanie

Na zegarach 6.00. Uczniowie z klasy 2a i 3a zebrali się przy Ambasadzie Chińskiej, by razem ze swoimi wychowawczyniami i nauczycielami wyruszyć do Domu Matki Bożej do Częstochowy. Nasza niezwykła przygoda rozpoczęła się od powitania Maryi i spojrzenia na Jej Ciemne Oblicze. Potem był czas na zasłużone śniadanie, a po nim spacer po wałach otaczających kompleks klasztorny Jasnej Góry. Na wałach nie zabrakło czasu, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia przy historycznych armatach i zatrzymać się przy pomniku św. Jana Pawła II, którego prosiliśmy o szczególną opiekę. W prezencie od kustosza jasnogórskiego - o. Michała dostaliśmy piękne różańce, które zabraliśmy nie tylko do plecaka ale przede wszystkim, by przez te niebieskie paciorki prosić Maryję o opiekę nad szkołą i naszymi bliskimi. O godzinie 11.00 spotkaliśmy się z przewodnikiem, s. Faustyną, która zabrała nas do Muzeum Jasnogórskiego, zwiedziliśmy Salę Rycerską, Bazylikę Jasnogórską. Zakończeniem zwiedzania dla najbardziej dzielnych było pokonanie 295 schodów prowadzących na balkon wieży Bazyliki Jasnogórskiej.
Szczególnym wydarzeniem była Msza św, którą dane nam było przeżyć przed samym Obrazem Matki Bożej. Eucharystia była poprzedzona uroczystym odsłonięciem Obrazu, któremu towarzyszyły fanfary zagrane na trąbkach przez braci paulinów. Po mszy św. udaliśmy się na obiad do baru "Dom Pielgrzyma", a po nim spacer ul. Św. Barbary wzdłuż mnóstwa straganów, by dotrzeć do cudownego źródełka i zaczerpnąć wody. Ten piękny dzień zakończył się o 20.00 kiedy dotarliśmy do Warszawy i pełni wrażeń wróciliśmy do swoich domów. To był niezapomniany czas.

 

Nagroda Burmistrza

W związku z wybitnymi osiągnięciami sportowymi, Dyrektor Szkoły - p. Anna Walczak wystąpiła o Nagrodę Burmistrza dla p. Rafała Szolc-Holnickiego, nauczyciela wychowania fizycznego i trenera koszykówki.

Serdecznie gratulujemy!!!

Wycieczka do Twierdzy Modlin.

1 października 2019r. odbyła się wycieczka klas 6a i 6c do Twierdzy Modlin. Termin okazał się szczęśliwy- pogoda dopisała. Pan przewodnik oprowadzał uczniów po Twierdzy, która jest ogromna. Przedstawił jej historię  oraz pokazał najciekawsze obiekty m.in. Bramy, Spichlerz, Redutę Napoleona czy Wieżę Tatarską ze wspaniałym widokiem na Warszawę. Na koniec odbyło się ognisko z pieczeniem pysznych kiełbasek. Uczestnicy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni.

Kto pracuje w naszej szkole? Wywiad z Panią Dyrektor Anną Walczak.

W dniu 1 października pani Dyrektor Anna Walczak przyjęła zaproszenie uczniów z klasy 1b i odwiedziła ich w sali 55. Tego dnia uczniowie próbowali swoich sił jako  dziennikarze przeprowadzający wywiad z  pracownikiem szkoły. Kilka dni przed spotkaniem, uczniowie opracowali pytania i zadecydowali w jakiej kolejności  będą je zadawać. Uczniowie pytali o to, co w zasadzie robi dyrektor, które z tych czynności lubi najbardziej, co lubi jeść podczas przerwy śniadaniowej i czy lubi dzieci. W trakcie spotkania padły pytania spoza "oficjalnego protokołu": Czy fajnie jest rządzić? albo "Jaki ma Pani samochód?".
 
Spotkanie przebiegło w milej i przyjaznej atmosferze. Pani Dyrektor obdarowała uczniów owocowymi  lizakami, a dzieci w geście wdzięczności podarowały pyszne łakocie, które naszej pani Dyrektor umilą  długie godziny pracy.