LXII Liceum Mistrzostwa Sportowego
im. Gen. Broni Władysława Andersa
w Warszawie

Aktualności

Mamy certyfikat programu WARS I SAWA - WARSZAWSKI SYSTEM WSPIERANIA UZDOLNIONYCH!

 http://www.wikom.pl/zzzlo62w-wa/upload/user/certyfikat_WARS_i_SAWA.pdf

 

Uroczysta jubileuszowa gala odbyła się w Centrum Nauki Kopernik 24 września 2019 r. Podczas tego spotkania wręczono czołowym warszawskim szkołom Certyfikaty i Wyróżnienia Prezydenta m. st. Warszawy. Nasz szkoła otrzymała bezterminowy certyfikat Szkoła Wspierająca Uzdolnionych w ramach programu WARS i SAWA - Warszawski System Wspierania Uzdolnionych.

Honorowymi gośćmi były panie: Renata Kaznowska - zastępca Prezydenta m.st. Warszawy i Joanna Gospodarczyk - dyrektor Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy.

Wydarzenie to było także podsumowaniem dziesięciu lat systemowej pracy projektowej w zakresie wspierania uczniów zdolnych oraz czasem na wspólne refleksje, jak powinna i musi wyglądać edukacja przyszłości. Galę uświetnił występ Olgi Bończyk - aktorki filmowo-teatralnej i wokalistki, która także podzieliła się  z zebranymi swoimi wspomnieniami szkolnymi. 

Certyfikat Prezydenta m. st. Warszawy pełni rolę swoistego znaku rozpoznawczego, informującego o ponadstandardowej pracy szkoły, która wdraża nowe i modyfikuje dotychczasowe rozwiązania edukacyjne, organizacyjne i metodyczne w codziennej pracy z uczniami. 

 

 

 

Nowa hala sportowa w naszej szkole

18-10-2019
piłka siatkowa
Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2019/20 do użytku została oddana nowoczesna hala sportowa, która jest dostępna dla  wszystkich uczniów LXII Liceum Ogól (...)

Zajęcia z marketingu sportowego

17-10-2019
zdjęcie pustej, zamglonej bieżni
11 października 2019 roku uczniowie z klasy IIA wzięli udział w zajęciach z marketingu sportowego. Cały cykl zajęć z marketingu sportowego w naszej szkole prowadzi pan Piotr (...)

Wywiad z p. Magdaleną Wojciechowską

17-10-2019
p. wiceburmistrz Magdalena Wojciechowska podczas otwarcia Gali Sportu 2019 w LXII LO im. Gen. Broni W. Andersa
Przy okazji uroczystej Gali Sportu, która odbyła się 8 października, p. Magdalena Wojciechowska - wiceburmistrz Dzielnicy Śródmieście - udzieliła wywiadu uczniom nasz (...)

Weź udział w Lidze NGOs!

15-10-2019
plakat Liga NGOs
Liga NGOs to nowoczesna forma rozwoju dla liderów społeczeństwa obywatelskiego. Decydując się na udział w programie zyskujesz możliwość udziału w zajęciach prowadzonych prze (...)

Juniorzy Polonii się nie zatrzymują!

07-10-2019
piłkarze naradzają się tuż przed meczem
Drużyny młodzieżowe klubu MKS Polonia Warszawa złożone z zawodników naszego liceum pewnym krokiem zmierzają od zwycięstwa do zwycięstwa. Drużyna u19 walcząca o awans do lig (...)