Zespół Szkół Mundurowo - Technicznych
w Ostrowie

Aktualności

Witamy na stronie ZSM-T w Ostrowie

Już od września 2017 zmieniliśmy się dla Was

Jesteśmy jedną z trzech szkół w województwie łódzkim i jedną z 50 w Polsce zakwalifikowaną do pilotażowego programu MON.

1 września 2017 rusza pilotażowy program opracowany i realizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Eksperyment obejmie na razie klasę II LO z innowacją pn.: „Podstawy wiedzy o służbach mundurowych”. Dzięki temu uczniowie będą m.in. częściej brać udział w zajęciach wojskowych, a jako absolwenci zyskają preferencje w przyjęciu do armii.

Nasi uczniowie po zakończeniu nauki będą mogli przejść kilkutygodniowe szkolenie poligonowe zakończone przysięgą wojskową oraz przeniesieniem do rezerwy. Będą mieli również pierwszeństwo w ubieganiu się o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej, jak również do Wojsk Obrony Terytorialnej.

Osoby pragnące kontynuować naukę na wyższych uczelniach wojskowych będą mogły liczyć na dodatkowe punkty w trakcie egzaminów kwalifikacyjnych.

 

 CERTYFIKAT

 

nasza szkoła

Szkolimy się!

06-10-2018
Pierwsze zajęcia z Jednostką Strzelecką 1204 z Pabianic. Młodzież z klasy pierwszej pod wrażeniem dynamiki działań. Było fajnie, a będzie jeszcze lepiej. To dopiero początki. Stan (...)

ZSM - T w Ostrowie realizuje program MON

05-10-2017
PILOTAZ.01
Pilotażowy program MON dla klas mundurowych to ogólnopolski projekt, realizowany przez MON w latach szkolnych 2017/2018 oraz 2018/2019. Projekt ma na celu wsparcie wybranych (...)