Listopadowe nowinki

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

W tym roku szkolnym w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji w bibliotece została zorganizowana  wystawka twórczości H. CH. Andersena. W czasie trwania wystawki, nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się ze znanymi i mniej znanymi utworami  baśniopisarza. Na zakończenie Tygodnia Dysleksji został zorganizowany konkurs głośnego czytania dla dyslektyków wybranych fragmentów książki Jacka Mayera „Życie w słoiku”. Ocalenie Ireny Sendler


Miesiąc głośnego czytania

Przez cały miesiąc w klasach I – III na lekcjach były czytane głośno lektury. W klasach I – "Plastusiowy pamiętnik", w klasach II - "Królowa Śniegu", a w klasach III - "Dzieci z Bullerbyn". Znajomość treści tych lektur będzie wykorzystana w kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego "Super czytacze", w którym reprezentacja naszej szkoły weźmie udział w miesiącu grudniu.


Czytamy razem

Pod koniec miesiąca w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z wolontariuszami – uczniami XXXI Lo w Łodzi w ramach programu "Czytamy razem". W czasie spotkania wolontariusze zapoznali się z celami i organizacją programu oraz poznali swoich młodszych kolegów, z którymi będą na zajęciach wspólnie czytać wybrane fragmenty książek i wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia związane z poznanym tekstem.