Styczniowe nowinki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Już możemy wypożyczać nowości książkowe, które zostały zakupione do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W tym miesiącu uczniowie mogli bliżej zapoznać się z nowościami, oglądając przygotowaną wystawkę, na której zostały zgromadzone lektury, różne wydawnictwa popularnonaukowe oraz wiele pozycji współczesnej literatury dla dzieci i młodzieży. Wystawka cieszyła się dużym zainteresowaniem.


W zaczarowanym świecie baśni j bajki

W tym miesiącu uczniowie przebywający po lekcjach w świetlicy szkolnej uczestniczyli w cyklicznych spotkaniach czytelniczych organizowanych dla świetlicy szkolnej. Tematem zajęć była "Zima w opowiadaniu i wierszu". W czasie zajęć uczniowie obejrzeli wystawkę książek o tematyce zimowej. Wysłuchali czytanych głośno przez nauczyciela bibliotekarza fragmentów wybranych utworów, obejrzeli krótkie prezentacje multimedialne z zimowymi wierszykami.


Książka naszych marzeń

24 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbył się finał konkursu międzyszkolnego na prezentację multimedialną "Książka naszych marzeń". W konkursie wzięli udział uczniowie klas starszych z trzech szkół: SP 70. SP 81, SP 64. W czasie finału każdy uczeń przedstawił swoją prezentację multimedialną. Wszystkie prezentacje były ciekawe i zachęcały do przeczytania książki. Najlepsze zostały nagrodzone książkami.


Ferie z książką

W ostatnim tygodniu przed feriami w naszej bibliotece została zorganizowana wystawka książek "Wypożycz książkę na ferie". Uczniowie w czasie przerw przychodzili do biblioteki, oglądali, a następnie chętnie wypożyczali wybrane książki. Ferie to świetny moment na zaległą lekturę, na sięgnięcie po książki, które czekają na czytelnika

Książka naszych marzeń