Szkoła Podstawowa nr 4
im. Marii Konopnickiej w Łęczycy

Sukces naszych uczniów w Powiatowych Konfrontacjach Artystycznych Szkół

W swojej codziennej pracy pedagogicznej nauczyciele zatrudnieni w naszej placówce starają się budować u naszych uczniów wysokie poczucie własnej wartości poprzez odkrywanie i rozwijanie ich talentów oraz zainteresowań. W tym celu podejmujemy z uczniami wiele trudnych, a jednocześnie interesujących wyzwań, które w przyszłości zaowocują wieloma umiejętnościami potrzebnymi do życia we współczesnym świecie.
Pozwala to na przeżywanie przez młodych ludzi wielu niesamowitych przygód, zdobywanie ciekawych doświadczeń, pokonywanie słabości oraz budowanie umiejętności prezentowania siebie,  własnych wartości i odnoszenie sukcesów.

Takim niewątpliwym sukcesem jest  zajęcie III  miejsca w XXV Powiatowych Konfrontacjach Artystycznych Szkół, które odbyły się 27 marca 2019 r.

Postawa naszych uczniów, pełne zaangażowanie, wysoki poziom gry aktorskiej, piękna scenografia oraz tańce zasługują na szczególną pochwałę.

 Wkład włożony w pracę nad przygotowywaniem przedstawienia pt. „Spotkanie w Soplicowie” na motywach dzieła Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz”, perfekcyjne wykonanie z powagą i szacunkiem, swobodną ekspresją oraz adekwatnym ruchem scenicznym do tak trudnego do interpretacji dzieła,  przyniosły wspaniałe rezultaty – zachwyt publiczności oraz  nagrodę rzeczową od organizatorów. Opiekunkami artystycznymi uczniów były panie: p. B. Sobczak, p. E. Ficek i p. J. Górecka.

Serdecznie gratulujemy naszym młodym aktorom, którzy wspaniale poradzili sobie z najpiękniejszymi polskimi strofami.