Szkoła Podstawowa nr 4
im. Marii Konopnickiej w Łęczycy

Wiosenna wycieczka uczniów z klas VII a, VII b, VII c, V c

22 marca  wybraliśmy się na wycieczkę  do Warszawy. Zanim dojechaliśmy na miejsce, zatrzymaliśmy się w Otrębusach , by w Prywatnym Muzeum Motoryzacji i Techniki obejrzeć  eksponaty w postaci 300 zabytkowych pojazdów.  Naszą uwagę przykuło też wiele eksponatów związanych z lotnictwem i militariami. Mogliśmy wsiąść do niektórych pojazdów i poczuć klimat tamtej epoki.                                                 
                Kiedy dojechaliśmy do Warszawy, udaliśmy się na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego -  najbardziej reprezentacyjny plac stolicy, położony w samym centrum miasta.  Tutaj przeszliśmy pod  Pomnik Grobu  Nieznanego Żołnierza, jak również pod Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku.
                Głównym punktem naszej wycieczki była wizyta w TVP.   W tym  miejscu mieliśmy możliwość  zapoznania się z pracą osób przygotowujących  różnego rodzaju programy telewizyjne, jak również  zwiedzenia niektórych miejsc studyjnych.  Duże wrażenie wywarł  na nas pobyt  w studiu  przygotowywania  „ Teleranka”, „ Wiadomości sportowych”, a także wizyta na planie „ Pytania na śniadanie”. Z zainteresowaniem oglądaliśmy także eksponaty w muzeum telewizji.
                Przechadzając się następnie  uliczkami Starego Miasta Warszawy przyglądaliśmy  się urokliwym kamienicom , historycznym zabytkom, Przypomnieliśmy sobie legendy  związane z naszą stolicą. Postać Syrenki czy bazyliszka nie jest nam obca. 
                Na zakończenie naszej wyprawy udaliśmy się na Stadion Narodowy, który zrobił na nas ogromne wrażenie nie tylko swoim rozmiarem, ale także wyglądem. Dowiedzieliśmy się, że na dwukondygnacyjnych trybunach znajduje się 58 500 miejsc siedzących, w tym 4600 miejsc
o podwyższonym standardzie oraz 69 lóż dla 800 osób.  Przeżyliśmy wiele emocji, zwiedzając szatnię naszej kadry narodowej. Byliśmy też w sali, w której odbywają się konferencje prasowe. Nabyte pamiątki pozwolą nam na długo pozostać pod wrażeniem tego miejsca.
                Wycieczka bardzo nam się podobała. Dostarczyła nie tylko miłych wrażeń, ale także wiele nowych wiadomości.