Szkoła Podstawowa nr 4
im. Marii Konopnickiej w Łęczycy

Wiosenny Dzień Przedsiębiorczości

Uczniowie naszej szkoły dostali dzisiaj potężną dawkę wiedzy z zakresu przedsiębiorczości.

Dzieci z klas 1 i 2 rysowały bank przyszłości, zaś uczniowie klas 3 i 4 budowali z kartonów bankomaty. Wszyscy z klas 1-4 dostali fantastyczne silikonowe kalkulatory. Radość była ogromna. Klasy 5-8 uczestniczyły w prelekcjach prowadzonych przez zaprzyjaźnionych wolontariuszy, którzy niemal rok temu tworzyli naszą zewnętrzną klasę. Najaktywniejsi uczniowie dostali pendrivy, a pozostali uczestnicy długopisy. Pracownicy banku byli pod dużym wrażeniem wiedzy i pomysłowości naszych dzieci.

Na powitanie wiosny ubraliśmy się w kwieciste wianki i radosne muszki lub krawaty. Ta odmienna dekoracja bardzo nas cieszyła i sympatycznie jednoczyła.

Na lekcjach pozytywnie konkurowaliśmy, ponieważ graliśmy w gry planszowe i rozwiązywaliśmy łamigłówki, ćwiczyliśmy sprawności manualne i zręcznościowe.

Dodatkową pozalekcyjną atrakcją była wyprawa do kina Górnik klubu DKF na 3 cześć przygód „ Jak wytresować smoka?" Film był o potędze odwagi, miłości i przyjaźni, a także o dojrzewaniu i wolności. Ten czas spędzony w tak odmienny sposób, z pewnością pozostawi w nas nie tylko wiedzę, ale i dobre wspomnienia i praktyczne pamiątki.