Szkoła Podstawowa nr 4
im. Marii Konopnickiej w Łęczycy

Uczniowie klasy 5b okazali wielkie serce oraz pełen profesjonalizm.

10 stycznia 2019r. grupka uczniów z klasy 5b zgłosiła się do dyrektora szkoły z inicjatywą zorganizowania zbiórki pieniędzy dla łęczyckiego schroniska. Po drobnych ustaleniach strategii uczniowie wzięli się do pracy. W poniedziałek na terenie szkoły zawisły profesjonalnie przygotowane plakaty informujące uczniów o akcji. Nadto wszyscy uczniowie klas 1-8 dostali niemal osobiste zaproszenie do wzięcia udziału w akcji, bo otrzymali zakładki do książek.

Od wtorku do piątku trwała sprzedaż cukierków.  Uczniowie zebrali 303.30zł.  Dodatkowo uczniowie przynosili do sekretariatu karmę suchą i puszki. Dzisiaj akcja się zakończyła. Antonina Kołakowska, Tola Łuczak i Maksymilian Wietecki  wybrali się w sobotę 2.marca 2019r do marketu, aby za zebrane pieniądze zakupić jedzenie dla piesków. Kupili 10 worków i 24 puszki karmy. Następnie dzięki uprzejmości taty Maksymiliana dotarliśmy do schroniska i przekazaliśmy nasze zakupy.

Machające ogony i radosne oczy podopiecznych schroniska były dla nas wielką nagrodą za wszystkie podjęte starania.

Podczas następnej akcji będziemy zbierać niepotrzebną w domu pościel i sprane ręczniki, które służą w schronisku jako wyściółka dla rodzących suczek i małych szczeniaczków.