Szkoła Podstawowa nr 4
im. Marii Konopnickiej w Łęczycy

Piknik z zieloną klasą

   9 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Łęczycy odbył się Piknik. W czasie imprezy miały miejsce dwa ważne wydarzenia. Jednym z nich było oficjalne otwarcie zielonej klasy pod chmurką oraz podsumowanie Projektu z WFOŚ „Łęczyca – zielona wyspa”.

   Była to okazja, by serdecznie podziękować osobom, bez których zaangażowania nie powstałoby to miejsce. W pierwszej kolejności dziękowaliśmy inicjatorce całego przedsięwzięcia Renacie Piotrowicz, która napisała projekt. To dzięki niemu mogliśmy zrealizować marzenie klasy pod chmurką. Wielkim gestem wsparli tę ideę rodzice, którzy swoją pracą i materiałem przyczynili się do ostatecznego efektu. A byli to: Anna i Marek Wiktorscy, Karolina I Damian Kacprzakowie, Marcin Kucharski, Krzysztof Wasilewski. Swoją pracę w sobotę zaoferowały: Elżbieta Zwierzyńska, Marzena Kowalska, Emilia Prusińska i Monika Antczak.

   Naszą uroczystość uświetniła swoją obecnością  Burmistrz Miasta Łęczycy Monika Kilar-Błaszczyk, która wraz z Renatą Piotrowicz dokonały otwarcia zielonej klasy.

   W ramach projektu uczniowie klas 3a i 3d zaprezentowały przedstawienie pod tytułem „Ziemia jest tylko jedna”, wystawiono prace konkursowe „ Walczymy ze Smokiem-Smogiem” oraz „Dzień bez samochodu”. W tym dniu zostały również przyznane nagrody w licznych konkursach, na opowiadanie ekologiczne, czytelniczy oraz „Ukwiecamy naszą szkołę”.

    Po części oficjalnej na gości czekały wyśmienite sałatki, koktajle i lemoniada przygotowane przez panie kucharki i kiełbasa z grilla pieczona przez pana Jana Kiendzierskiego oraz smakowite ciasta naszych mam.

   Długo oczekiwanym elementem spotkania były przygotowane przez: Joannę Tomalak, Aleksandrę Chudzik, Beatę Szałwińską, Justynę Staniewską-Estal, Elżbietę Zwierzyńską, Małgorzatę Kaczyńską ciekawe konkurencje sportowe dla dzieci z klas I-III. Humory dopisywały i pogoda również sprzyjała.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.