Szkoła Podstawowa nr 4
im. Marii Konopnickiej w Łęczycy

Projekty

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie Łęczyca - zielona wyspa. Dofinansowanie jakie otrzymamy z tego tytułu wynosi 30 000 zł. Za te pieniądze już 13 lutego zostały zorganizowane dla uczniów warsztaty ekologiczne, w których będą uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Kolejne spotkania dla następnych dzieci już wkrótce.

Dzień bez samochodu

10-06-2018
Dzień bez samochodu.
Ochrona środowiska stała się w dzisiejszych czasach tematem bardzo ważnym. Zadanie szkoły powinno skupiać się więc na pokazaniu dzieciom właściwych form zachowania się wobec przyro (...)

Wycieczka do Załęcza Wielkiego

10-06-2018
Dwudniowa wycieczka do Załęcza Wielkiego.
W dniach 8-9 czerwca 2018 roku uczniowie klas  IV - VII wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Załęcza Wielkiego w ramach projektu ekologicznego finansowanego przez Wojew&oac (...)

Ziemia, powietrze, woda – wiersz ekologiczny

09-06-2018
domyślna miniaturka newsa, szary prostokąt
W ramach projektu” Łęczyca – zielona wyspa”, wspieranego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Łodzi, nasza szkoła ogłosiła w lutym 2018 roku  (...)

Szkolny konkurs ekologiczny

09-06-2018
Laureaci szkolnego konkursu ekologicznego.
Na początku kwietnia został ogłoszony Szkolny konkurs ekologiczny - „Ukwiecamy naszą szkołę” z Projektu WFOŚ „Łęczyca – zielona wyspa”. Konkurs był ad (...)

„Ekologiczny Pojazd”

09-06-2018
Powiatowy konkurs ekologiczny  -  „Ekologiczny Pojazd”.
Powiatowy konkurs ekologiczny  -  „Ekologiczny Pojazd”  dla grup przedszkolnych i zespołów klasowych  został rozstrzygnięty. Celem konkursu b (...)

Piknik z zieloną klasą

09-06-2018
   9 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Łęczycy odbył się Piknik. W czasie imprezy miały miejsce dwa ważne wydarzenia. Jednym z nich było (...)

Wycieczka do Rogowa

28-05-2018
Pierwszaki w Rogowie.
Klasy 1a i 1b w ramach projektu „Łęczyca – zielona wyspa” dotowanego przez WFOŚ i GW w Łodzi wyruszyły na jednodniową wycieczkę do Centrum Edukacji Przyrodniczo & (...)

Zostań przyjacielem przyrody

14-05-2018
Apel z okazji  Światowego Dnia Ziemi.
14 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji  Światowego Dnia Ziemi. Klasy I a,  III a oraz III d przygotowały widowisko pt.” Dla Ziemi, dla siebie - z (...)