url niezgodny z rzeczywistym dostepem Piątkowe spotkanie DKF - Szkoła Podstawowa nr 4

Szkoła Podstawowa nr 4
im. Marii Konopnickiej w Łęczycy

Piątkowe spotkanie DKF

10 listopada 2017 r. Czwórkowy Dyskusyjny Klub Filmowy ponownie wybrał się do kina Górnik. Tym razem był to film „Nazywam się Cukinia”. Niby bajeczka, a jednak tematyka  raczej dla nastolatków. To opowieść o dzieciach, które nie miały radosnego dzieciństwa. Ich rodzice nie dość że nie wychowywali, to jeszcze demoralizowali dzieci. Wszystko jednak kończy się dobrze, gdy nasz bohater wraz ze swoją nową przyjaciółką Kamilą zostają zaadoptowani przez dobrego człowieka.

Odbierania kultury jaką jest kino należy uczyć się za młodu. Cieszę się, że nadal nie brakuje chętnych (43 uczniów z klas 6 i 7) aby w piątkowe popołudnie i to po lekcjach zobaczyć bajkę, która jest mądra. Jej przekaz, daje nadzieję i wlewa optymizm, że nie ma sytuacji bez wyjścia i że w ludziach drzemią ogromne pokłady dobra. To takie moje wielkie pragnienie, by młodemu człowiekowi pokazywać w sposób artystyczny tematy trudnych relacji czy rodzących się uczuć albo związków między dorosłymi, widzianych dziecięcymi oczyma.

Wytrwali miłośnicy kina to już całkiem duża grupa. Bardzo liczę na to, że dzięki tym wspólnie ukradkiem uronionym kinowym łzom czy wybuchom śmiechu wytworzymy szczególny rodzaj więzi nie tylko między sobą, ale również między nami a sztuką filmową przez duże S.