Szkoła Podstawowa nr 3
im. 25 Kaliskiej Dywizji Piechoty
w Łęczycy

Trójka w projekcie "Łódzkie pełne kultury"

Październik obfitował w wydarzenia kulturalne, w których uczestniczyli uczniowie i  nauczyciele.  Szkoła bierze udział w projekcie „Łódzkie pełne kultury”, owocnie współpracując w tym zakresie z Domem Kultury w Łęczycy. Zasadniczą część projektu stanowią warsztaty edukacyjne dla uczniów i nauczycieli prowadzone przez muzyków i animatorów.

Na początku miesiąca trzecioklasiści wraz wychowawcami  wybrali się do Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina w Łodzi na koncert pt. „Muzyka i taniec”.  Kilka dni później - 9 października w Domu Kultury w Łęczycy odbyły się  warsztaty animacyjne  "Klasyczny mix". Zajęcia prowadziła pani Agata Kawełczyk, artystka Filharmonii Narodowej oraz  Filharmonii Łódzkiej.  Na warsztatach poprzez ruch, zabawę i śpiew uczniowie poznali i samodzielnie interpretowali utwory muzyki klasycznej. Po warsztatach dla uczniów odbyły się warsztaty dla nauczycieli i animatorów. „Emisja i higiena głosu”.

29 października w ramach cyklu spotkań z projektem "Łódzkie pełne kultury" dzieci z klasy 3a i 3b uczestniczyły w kolejnych warsztatach muzycznych. Zajęcia  pt.„Wiolonczela do słuchania i podglądania” prowadziła pani Maria Katarzyna Filipiak, wiolonczelistka Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej.

Dziękujemy pani Dyrektor Domu Kultury Oldze Kurowskiej oraz artystom filharmonii i prowadzącym warsztaty za ciekawe spotkania kulturalno - edukacyjne. Z niecierpliwością czekamy na wizytę w Muzeum Miasta Łodzi i Teatrze Wielkim w Łodzi.