Szkoła Podstawowa nr 3
im. 25 Kaliskiej Dywizji Piechoty
w Łęczycy

Dzień Edukacji Narodowej

W poniedziałek 14 października 2019 r. we wszystkich polskich szkołach świętowano Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkie klasy już od rana spotkały się ze swoimi wychowawcami i nauczycielami a następnie wszyscy uczestniczyli w uroczystości szkolnej. Uczniowie pod kierunkiem pani Aliny Miazek przygotowali przedstawienie "Mam talent". Były piosenki, tańce, poezja, gra na flecie, pokaz magii oraz życzenia i kwiaty.  Dyrektor podziękował nauczycielom za trud i zaangażowanie w pracę na rzecz oświaty i edukacji oraz wręczył nagrody dyrektora szkoły.

Na zakończenie szkolnej uroczystości dyrektor wspomniał Lecha Galanta – byłego dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w latach 1973 – 1985, zmarłego w przeddzień święta nauczycieli. Wszyscy zebrani uczcili Jego pamięć minutą ciszy.   

W południe w Ratuszu Miejskim odbyła się spotkanie dyrektorów i nauczycieli łęczyckich szkół i przedszkoli z władzami miasta. Burmistrz Miasta podziękował dyrektorom i nauczycielom za trud i osobiste zaangażowanie w pracę na rzecz oświaty i edukacji oraz wręczył nagrody. Nagrodą Burmistrza uhonorowany został pan Ryszard Ziarkowski – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 oraz pan Henryk Andrysiak – nauczyciel wychowania fizycznego.

Najważniejsza w regionie uroczystość miała miejsce w Paragrafie - największej auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.  Łódzki Kurator Oświaty wręczył nauczycielom medale, odznaczenia państwowe i nagrody. Nagrodą Łódzkiego Kuratora Oświaty wyróżniono 55 nauczycieli z różnych części naszego województwa.  Wśród  nagrodzonych jest pani Małgorzata Kołcz – nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 3 w Łęczycy.

Łódzki kurator oświaty gratulując nauczycielom wyróżnień podkreślił doniosłość i szczególny charakter ich pracy. „Bez wysiłku nauczycieli nie bylibyśmy narodem takim, jakim jesteśmy” – powiedział Grzegorz Wierzchowski.