Szkoła Podstawowa nr 3
im. 25 Kaliskiej Dywizji Piechoty
w Łęczycy

Muzyka i Taniec. Koncert w Filharmonii Łódzkiej

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w projekcie „Łódzkie pełne kultury”, realizowanym przez Dom Kultury w Łęczycy. Partnerami projektu są: Teatr Wielki,  Filharmonia, oraz Muzeum Miasta Łodzi. W dniu 3 października uczniowie klas 3a i 3b wybrali się do Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. Celem wycieczki było wysłuchanie koncertu edukacyjnego „Muzyka i Taniec” w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej.

Trzecioklasiści, pod opieką pani Marzeny Jatczak, pani Doroty Graczyk i pani Teresy Graczyk, w większości po raz pierwszy odwiedzili filharmonię. Wydarzenie artystyczne, w którym uczestniczyli było źródłem ekscytujących przeżyć i duchową ucztą, podczas której mali słuchacze delektowali się pięknem nastroju każdego utworu.

Po koncercie odbyło się spotkanie z flecistką Marianną Żołnacz, dyrygentem Maciejem Kotarbą oraz wicedyrektor szkoły baletowej i choreografką Aleksandrą Stanisławską.

Wyjazd należy uznać za bardzo udany. Filharmonia Łódzka jest wyjątkowym miejscem, które naprawdę warto zobaczyć. Zarówno budynek, jak i sala koncertowa wywarły na dzieciach ogromne wrażenie. Z przyjemnością wybraliby się tam ponownie, by jeszcze raz doznać artystycznych wrażeń.