Wyniki konkursu szkolnego „Jaki jesteś atomie?”:

I miejsce  - Filip Wrona (7b),

II miejsce – Laura Szyszka (7d),

III miejsce – Julka Jach (7b).


 

Konkurs polegał na przedstawieniu modelu budowy atomu wybranego pierwiastka chemicznego i zaprezentowaniu jego właściwości, zastosowania i występowania w przyrodzie. Dziękujemy za udział w konkursie wszystkim uczestnikom, ich pomysły też były świetne.

Gratulujemy!


Wyniki szkolnego etapu XVI Konkursu Przyrodniczego

Do etapu dzielnicowego zakwalifikowali się:

Natasza Beczkowska z klasy 6c

Julia Lubnauer z klasy 6c

Jakub Anielak z klasy 6c

Bartosz Eppel z klasy 6c

Katarzyna Zacharska z klasy 6b

GRATULUJEMY!


Konkurs Wojewódzki

Miło nam poinformować, że Zuzanna Zalejasz kl. VII B oraz Anna Zawadka kl. VII D przeszły do kolejnego etapu w Konkursie Wojewódzkim Języka Polskiego.

Drugi etap 18.01.2018 r.

 

Jakub Majchrowski przeszedł do rejonowego etapu Konkursu Wojewódzkiego z Matematyki. Drugi etap 10.01.

 


Konkurs przyrodniczy dla klas szóstych "Współrzędne geograficzne":

I miejsce – Aleksander Dybowski z klasy 6d

II miejsce – Hubert Retkowski z klasy 6c

III miejsce – Adrian Krygier z klasy 6b

Gratulujemy!

 


Wyniki konkursu poetyckiego o tematyce sportowej: „SPORTOWO NA WESOŁO”

 

 

I miejsce – wiersz pt: „Mój tydzień” – Witold Dutkowski,  klasa Vc

II miejsce – wiersz pt: „Sportowo na wesoło”- Tymoteusz Kempski, klasa IVb

III miejsce – wiersz pt: „Nie chcesz leniem być otyłym” – Hanna Lis, klasa IVe

III miejsce – wiersz pt: „Sport to moje życie” – Małgorzata Łanik, klasa VIc

 

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i gratulujemy wspaniałego talentu!!!

 


VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29. września 2017 roku przypadał VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W akcji edukacyjnej wzięło udział ponad 3800 szkół z różnych krajów – oprócz wielu placówek edukacyjnych w Polsce, ten dzień w specjalny sposób uczciły również Stany Zjednoczone, Kolumbia, Kanada, Rosja, Łotwa, Litwa, Białoruś, Ukraina, Włochy i Szwajcaria. To jednodniowe święto miało na celu zachęcić uczniów klas czwartych do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, której w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć.

W naszej szkole do eliminacji przystąpiło wielu odważnych czwartoklasistów, do finału awansowali najlepsi z najlepszych (i najszybszych).

I miejsce: Ola Kotowicz (klasa 4d)

II miejsce: Kasia Szmidt (klasa 4d), Mikołaj Kozłowski (klasa 4c)

III miejsce: Agata Stasiak (klasa 4d)

Wyróżnienie: Hanna Lis (klasa 4e)

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


2016/2017

 


WYNIKI KONKURSÓW PRZYRODNICZYCH

NAJLEPSZY PRZYRODNIK KLAS CZWARTYCH

I miejsce
Witold Dutkowski z klasy 4c
II miejsce
Adam Gula z klasy 4b
III miejsce
Mateusz Mierzejewski z klasy 4c

NAJLEPSZY PRZYRODNIK KLAS PIĄTYCH

I miejsce
Natasza Beczkowska z klasy 5c
II miejsce
Katarzyna Zacharska z klasy 5b
III miejsce
Julia Lubnauer z klasy 5c

NAJLEPSZY PRZYRODNIK KLAS SZÓSTYCH

I miejsce
Agata Kozajda z klasy 6b
II miejsce
Jerzy Komisarski z klasy 6c
III miejsce
Anna Pietraszewska z klasy 6c
Nikola Przewodek z klasy 6c

KONKURS ODKRYWAMY TAJEMNICE ŚWIATA ZWIERZĄT


I miejsce
Agata Kozajda z klasy 6b
II miejsce
Nikola Przewodek z klasy 6c
Andrzej Tietz z klasy 6a
III miejsce
Jakub Majchrowski z klasy 6a

KONKURS PALCEM PO PLANIE ŁODZI


I miejsce
Witold Dutkowski z klasy 4c
II miejsce
Krzysztof Świąder z klasy 4c
Hanna Masny z klasy 4a
III miejsce
Hanna Kopczyńska z klasy 4a
Mateusz Mierzejewski z klasy 4c

Gratulujemy!!


Brawo - I miejsce Leny Karwackiej

 

 

Dnia 19 maja 2017r. odbył się XII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski  "W Krainie Poezji" zorganizowany  przez  SP 184 w Łodzi. Brawurowa interpretacja wiersza Jana Brzechwy "Hipopotam" pozwoliła uczennicy klasy 1A - Lenie Karwackiej pokonać wielu rywali i zdobyć 1 miejsce.

 

Gratulujemy Lenie i życzymy dalszych sukcesów aktorskich.


Wyniki konkursu:

 

W ramach szkolnego projektu edukacyjnego „W wirtu@lu, czy w Realu?” odbyły się szkolne konkursy, które cieszyły się wyjątkowym zainteresowaniem wśród uczniów.

Oto wyniki:

 

KONKURS INFORMATYCZNY „Bądź bezpieczny w sieci”

 

KLASY III

 

I miejsce –   Julia Pawłowicz 3A

II miejsce –   Jowita Kruszewska 3A

III miejsce –   Hania Lis 3E

 

KLASY IV

 

I miejsce –   Witold Dutkowski 4C

II miejsce –   Marta Stasiak 4A

III miejsce –   Karolina Wachnik 4C

 

KLASY V

 

I miejsce –   Jakub Anielak 5C / Jakub Tadysiak 5D

II miejsce –   Hania Dąbrowska 5B / Dorian Namyślak 5C

III miejsce –   Julia Lubnauer 5C

 

 

KLASY VI

 

I miejsce


Tadeusz Rajch 6D

Maria Nowakowska 6C

Jędrzej Wieteska 6B

Lucjusz Wojtas 6B

 

 

II miejsce


Natalia Gajda 6D

Alan Matyga 6B

 

III miejsce


Oskar Gniadek 6C

Bartek Tarczyński 6C

Nikola Przewodek 6C

Eryk Zalasa 6B

Agata Kozajda 6B

Krzysztof Lorentowicz 6B

Kajetan  Niekraszewicz 6D

 

KONKURS MATEMATYCZNO – INFORMATYCZNY

 

KLASY IV

I miejsce –   Witold Dutkowski 4C

II miejsce –   Pola Sej 4C

III miejsce –   Hanna Kopczyńska 4A

 

KLASY V

I miejsce –   Bartosz Eppel 5C

II miejsce –   Liwia Wojno 5A / Hubert Retkowski 5C

III miejsce –   Katarzyna Zacharska  5B

 

KLASY VI

I miejsce –   Jakub Majchrowski 6A

II miejsce –   Nikola Przewodek 6C

III miejsce –   Kajetan Niekraszewicz 6D / Karolina Rybicka   6A

 

KONKURS WIEDZY INFORMATYCZNEJ

 

KLASY IV

I miejsce –   Karolina Owczarek 4C / Witold Dutkowski 4C

II miejsce –   Adam Gajdziński 4D

III miejsce –   Pola Sej 4C / Anna Bakura 4A

 

KLASY V

I miejsce –   Jakub Anielak 5C

II miejsce –   Jan Stachurski 5B

III miejsce –   Kamil Grochala 5A / Julia Lubnauer 5C

 

KLASY VI

I miejsce

 

Eryk Zalasa 6B

Damian Rytczak 6A

 

II miejsce

 

Arek Arrabi   6B

Kacper Michalak   6D

Jakub Fraszczyk   6D

Kajetan Niekraszewicz   6D

Nikola Przewodek   6C

 

III miejsce

 

Krzysztof Lorentowicz 6B

Tadeusz Rajch 6D

Jakub Majchrowski 6A

Zuzanna Zalejasz 6B

Agata Kozajda 6B

Bartosz Tarczyński 6C

 


Master of vocabulary


Klasy 5:


I miejsce - Julia Lubnauer

II miejsce - Natasza Strzelińska

III miejsce - Hubert Retkowski

 


Olimpus


Klasy IV:


1. Tadeusz Walichowski - 200 pkt

2. Witold Dutkowski - 194 pkt

3. Hanna Masny - 190 pkt

4. Hanna Śpiewak - 190 pkt

5. Karolina Wachnik - 188 pkt

6. Karolina Owczarek - 176 pkt

7. Marta Kowalska - 162 pkt

8. Oliwier Soczyński - 116 pkt


Klasy V:


1. Julia Kraczkowska - 200 pkt

2. Natasza Strzelińska - 200 pkt

3. Bartłomiej Pietrzak - 198 pkt

4. Hanna Dąbrowska - 194 pkt

5. Katarzyna Zacharska - 188 pkt

6. Adam Jóźwiak - 168 pkt

7. Zofia Kluszczyńska - 162 pkt

8. Bartosz Eppel - 160 pkt

9. Aleksandra Dowejko - 154 pkt

 

Gratulujemy!

 


Konkurs recytatorski


 

W dniu 12 maja 2017r. w Bibliotece Rejonowej, przy ulicy 11 Listopada w Łodzi, odbył się konkurs, w którym uczniowie z klas  I a, II c, II d, III c, III d  recytowali wiersze o książkach.

 

Komisję Konkursową zachwyciły wszystkie wykonania, jednak członkowie jury musieli wybrać zwycięską trójkę uczniów i przyznać wyróżnienia.

 

Gratulacje  należą się wszystkim uczestnikom konkursu.

 

I miejsce   Wojciech Olszewski   III d

II miejsce   Natalia Szuwara   III c

III  miejsce   Jakub Skowroński   II d

 

Wyróżnienia:


Weronika Gwóźdź  III c

Amelia Tomczyk III c

Amelia Michałowska III c

Mikołaj  Nacula   IIc



 

Konkurs na Ekslibris rozstrzygnięty !!!

 

  1. Karolina Kurjata
  2. Karolina Owczarek
  3. Witold Dutkowski

 

Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się na apelu kończącym i podsumowującym II semestr.

 

Gratulujemy!!!

 


Znów wygraliśmy!

 

HURRA!

 

Zajęliśmy II miejsce w konkursie Dziennika Łódzkiego i Expressu Ilustrowanego „ Zbieram makulaturę, ratuje lasy”.



Najwięcej makulatury dostarczyli uczniowie klas: VD, VB i VC.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za udział w akcji.

 


Ogólnołódzki Konkurs Przyrodniczy


Uczeń naszej szkoły Jurek Komisarski z klasy 6c zakwalifikował się do ostatniego etapu XV Ogólnołódzkiego Konkursu Przyrodniczego. W finale zmierzy się z dwudziestoma najlepszymi przyrodnikami z całej Łodzi.

 

Gratulujemy!

 


SP 122 bije rekordy w Kangurze

 

Z ogromną radością pragniemy poinformować, że uczniowie naszej szkoły, którzy podjęli niełatwe wyzwanie w zmaganiach międzynarodowego, matematycznego konkursu  Kangur osiągnęli niemały sukces.

 

Laureatem w kategorii Żaczek został Piotr Komisarski z klasy 2a, natomiast w kategorii Beniamin Jerzy Komisarski z klasy 6c.

 

Cieszy nas również długa lista wyróżnień:

 

Żaczek:

  1. Jarmakowski Piotr
  2. Anielak Filip

Maluch:

  1. Kozłowski Mikołaj
  2. Kruszewska Jowita
  3. Gula Adam
  4. Sej Pola
  5. Gajdziński Adam
  6. Bakura Mateusz
  7. Stasiak Marta

Beniamin:

  1. uczeń klasy 5 D
  2. Eppel Bartosz
  3. Kozajda Agata
  4. Subczyńska Aleksandra
  5. Majchrowski Jakub

Wszystkim laureatom oraz uczniom wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

 

„Z Pitagorasem na Ty…”

 

Uczeń klasy 6c zdobył  miejsce w konkursie matematycznym Z Pitagorasem na Ty.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych przedsięwzięciach.

 


Sukces naszego ucznia!


Jurek Komisarski uczeń klasy 6C zajął pierwsze miejsce w Polsce pokonując około 3 tysiące uczniów szkół podstawowych w konkursie matematycznym Matmix.

 


Brawa dla uczniów klas piątych


Uczniowie naszej szkoły: Katarzyna Zacharska (5b), Bartosz Eppel (5c) oraz uczeń klasy 5 (5d) zajęli IV miejsce w ścisłym finale X Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Łódź w liczbach – śladami łódzkich bajek”, do którego awansowali najlepsi piątoklasiści z łódzkich szkół podstawowych.

 

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!

 


Kolejne sukcesy matematyczne!


 

Z radością informujemy, że uczniowie Pola Sej (4c) i Mateusz Bakura (4a) zajęli I miejsce w Ogólnołódzkim Konkursie „Matematyczny Czar Par Czwartoklasistów 2017”. Nasi młodzi matematycy zdobyli 56 z 60 punktów możliwych do zdobycia, rywalizując z czwartoklasistami z kilkudziesięciu łódzkich szkół w takich konkurencjach jak domino, sudoku, łamigłówki rysunkowe i liczbowe, układanie figury przestrzennej na podstawie jej rzutów, zadania tekstowe.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!



Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki

 

Jurek Komisarski z klasy 6C został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki

 


Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas VI

 

„Nie łam się ułamkami”

 

Zwycięzcami konkursu zostali:

 

1. Agata Kozajda klasa VI B

2. Jakub Majchrowski klas VI A

3. Gabriel Dziedzic klasa VI A


GRATULACJE !!!

 


Wyniki konkursu matematycznego dla klas V – „MISTRZ UŁAMKÓW”

 

I miejsce - Bartosz Eppel - klasa 5 C

II miejsce - Natasza Beczkowska - klasa 5 C

III miejsce - Zuzanna Sady - klasa 5 B

IV miejsce - Witold Dutkowski - klasa 4 C

link do bip