Średniaki

Godziny pracy grupy: 6.30 - 16.30

Nauczyciele: mgr Beata Polakowska i mgr Alina Maczkiewicz
Pomoc nauczyciela: p. Jolanta Przepiórkowska

 

Święta z mamą i tatą

17-12-2019
Sala Średniaków. Dzieci stoją w dużym półkolu. Na podłodze dużych rozmiarów choinka narysowana na kartonie. W ich dłoniach kolorowe chustki.
Świątecznie zrobiło się w sali Średniaków. Choinka pięknie udekorowana stanęła nie tylko koło okna ale również zamieniła się w dywan. W takiej scenerii dzieciaki zapr (...)

Żegnamy Cię!

19-11-2019
Dzieci stoją jedno obok drugiego. Za nimi odnowiona, ceglana ściana dworca PKP.
Średniaki pożegnały pabianicki tramwaj na 2 lata (remont ul. Zamkowej i Warszawskiej). Dzieciaki odbyły podróż tramwajem od pętli aż do muzeum w niemal luksusowych warunkach (...)

Podglądamy Jesień

15-11-2019
Przyciemniona sala biblioteki. Dzieci siedzą na dywanie. Przed nimi ekran z wyświetlanymi jesiennymi obrazkami.
Tym razem z wizytą w Miejskiej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży przy ul. św. Jana. Średniaki oglądały prezentację multimedialną "Jesień w naszym mieście" oraz książeczki o tematyc (...)

Zamek a może zamczysko?

14-11-2019
Średniaki stoją i oglądają makietę zamku. Nad nimi na ścianach rysunki i mapy zamku.
Udało się wejść do charakterystycznego dla naszego miasta renesansowego dworu obronnego kapituły krakowskiej. Zamczysko okazało się pięknym zamkiem, choć jak to bywa, swoje lochy z (...)

Mały Miś w świecie wielkiej literatury

08-11-2019
Biały, pluszowy miś z różową kokardką oparty o czerwoną walizkę.
Misio PYSIO ze swoją walizką już wędruje do naszych przedszkolaków i jest zachwycony, jak wiele ciekawych wierszy i opowiadań może z dziećmi wysłuchać. Cieszy Go, że pięknie (...)

Jesienne harce!

24-10-2019
Sala Średniaków. Rodzice i dzieci klęczą na dywanie wyłożonym papierem i rysują, rozmawiają ze sobą, obserwują prace sąsiada.
Rodzice zostali zaproszeni na krestywne zajęcia werbalno-ruchowo-plastyczne "Jesienią ruszaj się i rysuj". A zatem - kredki w dłoń,kolorowy papier do wydzierania i ... powstał prze (...)

Świat Zmysłów

24-10-2019
Grupka dzieci siedzi na podłodze na kocu. Za nimi ustawione stanowiska z różnymi przedmiotami do doświadczeń.
Dzieciaki gościły w pabianickim muzeum na interaktywnej wystawie przygotowanej przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Stanowiska doświadczalne przybliżyły naszym prz (...)