O nas

 

REKRUTACJA


LISTY DZIECI PRZYJĘTYCH I NIEPRZYJĘTYCH DO PM 15 

 

 

 

 

W CELU ZAPEWNIENIA CIĄGŁOŚCI FUNKCJONOWANIA PLACÓWKI I DOSTĘPNOŚCI DLA INTERESANTÓW, PRZEDSZKOLE BĘDZIE CZYNNE DLA INTERESANTÓW ( TYLKO W BARDZO PILNYCH SPRAWACH ):

 

- W DNIACH OD 27.03.2020 DO ODWOŁANIA W GODZINACH 8.00-13.00

 

MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA DZIECI ZAMIESZCZANE SĄ W ZAKŁADCE DLA RODZICÓW

   

 

ZAWIESZENIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZYCH W PRZEDSZKOLU.

 

 
CHARAKTERYSTYKA PRZEDSZKOLA

Przedszkole Miejskie nr 15

Przedszkole Miejskie nr 15 działa od 1981 roku. W placówce zatrudnionych jest 12 nauczycieli, nauczyciel katecheta, logopeda, nauczyciel języka angielskiego oraz 12 pracowników niepedagogicznych. Nauczyciele posiadają wykształcenie wyższe pedagogiczne i ustawicznie podnoszą swoje umiejętności zawodowe uczestnicząc w różnych formach doskonalenia i dokształcania. Ponadto opracowują i wdrażają programy własne rozwijające zainteresowania i uzdolnienia dzieci. (Nauczycielki naszego przedszkola co roku opracowują program do Wojewódzkiego Funduszu Środowiska pozyskując tym samym środki finansowe dla placówki na pomoce dydaktyczne, zajęcia, warsztaty i wycieczki).

Obecnie do naszego przedszkola uczęszcza 150 dzieci w wieku od 3-6 lat. Dzieci są podzielone na sześć grup: Gwiazdeczki, Frenetki, Śmieszki, Krasnoludki, Motylki i  Biedronki. W budynku przedszkola mieszczą się cztery sale zabaw oraz gabinet terapeutyczny. Poza tym przedszkole posiada jadalnię, w której dzieci spożywają posiłki oraz przestronną szatnię. Wszystkie pomieszczenia dostosowane są do dzieci w odpowiednim przedziale wiekowym. Dwie grupy zorganizowane są w budynku Szkoły Podstawowej nr 16 gdzie umiejscowione są dwie sale, toalety, przestronny hall, szatnia oraz jadalnia.

Atutem naszej placówki jest fakt, iż wszystkie sale wyposażone są w nowoczesne sprzęty, urządzenia, zabawki i pomoce dydaktyczne, które pobudzają aktywność poznawczą, twórczą i  ruchową dzieci oraz wspomagają ich rozwój społeczny i emocjonalny. Niewątpliwą atrakcją przedszkola jest duży, dobrze wyposażony ogród przedszkolny, gdzie w okresie wiosenno – letnim odbywają się zajęcia dydaktyczne oraz swobodne zabawy dzieci.

Placówka organizuje tradycyjne (cykliczne) imprezy dla dzieci i ich rodzin (Dzień babci i  dziadka, Piknik rodzinny, Wieczór kolęd). Po 36 latach działalności cieszymy się zaufaniem rodziców – dzięki czemu mogliśmy zrealizować wiele inicjatyw m.in. co roku rodzice wraz z nauczycielami i przyjaciółmi przedszkola przygotowują przedstawienie teatralne, które prezentują na placu przedszkolnym oraz na scenie MOK. Jesteśmy dumni, iż nasze przedszkole cieszy się bardzo dobrą renomą. Nieustająco dbamy o to,  aby nasza placówka prężnie działała na terenie naszego miasta: zachęcamy dzieci do udziału w różnego rodzaju konkursach i przeglądach, współpracujemy z instytucjami tj. strażą pożarną, policją, biblioteką miejską, muzeum miasta Pabianic. Naszym nadrzędnym celem jest zapewnienie dzieciom wszechstronnego rozwoju .