url niezgodny z rzeczywistym dostepem Misiaki - Przedszkole nr 33

Przedszkole nr 33 w Warszawie

Misiaki

 

Misiaczki -grupa II:   4 latki

Jesteśmy grupą  4 latków.
Bardzo lubimy się bawić w naszej sali - jest tam miło, przyjemnie i kolorowo.

Ale ponieważ oprócz zabawy cenimy również naukę, nasza sala wyposażona jest w kąciki edukacyjne, gdzie zdobywamy i wzbogacamy naszą wiedzę.

Ponieważ jesteśmy już duzi, staramy się być również bardziej samodzielni i wychodzi nam to znakomicie! Oczywiście w chwilach słabości możemy zawsze zwrócić się o pomoc do naszych pań, bo przecież tak jak wszystkie dzieci lubimy być otaczane opieką i czuć się bezpieczne :)

A opiekują się nami nasze nauczycielki:
- mgr Barbara Majchrzak

- mgr Bożena Chudecka

„ROLKA W ROLI GŁÓWNEJ”

Zwykła szara rolka, a może pobudzić do kreatywnego działania. Dzieci same wymyślały zabawy. Zatem wałkowaliśmy rolkami podłogę, dmuchaliśmy na rolki, podrzucaliśmy je, patrzyliśmy przez nie, jak przez lunetę, przekładaliśmy z ręki do ręki, kręciliśmy nimi, stawialiśmy na głowie, a na koniec zmieniliśmy je w pieczątki, za pomocą których stworzyliśmy kolorowe prace.

rolka 1rolka 2rolka 3rolka 4

Wielkie bajanie na przedszkolnym dywanie w Misiakach

W środę, 14 listopada 2018r., odwiedziła nas mama Antosia K. i przedstawiła wybrane przez syna książki: „Co robią auta?” i „Mieszkam w lesie”. Pierwszą opowiadała wspólnie z dziećmi, zachęcając do aktywnego wypowiadania się na temat obrazków. Drugą przeczytała dostarczając wiele ciekawych informacji dotyczących jeleni. Było bardzo interesująco. Dziękujemy za ciekawie spędzony czas.

bajanie 1bajanie 2bajanie 3bajanie 4

Polska i symbole narodowe- zajęcie otwarte dla rodziców

W piątek Misiaki zaprosiły rodziców na spotkanie o tematyce patriotycznej. Były zadania związane z flagę, godłem i hymnem. Dzieci układały patriotyczny rytm, deklamowały wiersz „Katechizm polskiego dziecka”, liczyły elementy. Rodzice brali też udział w zabawach, m.in. w kolory „Biały i czerwony” sprawdzając swój refleks. Na zakończenie wszyscy wykonali  przepiękne kotyliony

zajecie otwarte 1zajecie otwarte 2zajecie otwarte 3

Wyciskanie soku w Misiakach:

wyciskanie soku wyciskanie soku 2wyciskanie soku 3