Miejskie Przedszkole nr 6 w Zgierzu

Słoneczka

 

Grupa dzieci 4-latki

 

Nauczycielki:
Grażyna Słomiak, Małgorzata Badyna 


 


Drodzy Rodzice i dzieci z gr.”Słoneczka”

 

Ponieważ przerwa się przedłużyła pragniemy Was powitać drodzy rodzice i kochane nasze „Słoneczka”. Tak ja Wy już byśmy chciały być w pracy razem z Wami w naszej Sali, wśród kolegów i koleżanek, bawić się i uczyć przez zabawę w atmosferze radości .

Skoro jednak to niemożliwe prosimy , abyście zaglądali na stronę naszej grupy, przedstawiamy tam tematykę tygodniową, którą byśmy razem przerabiali. Spróbujcie to robić w domu z najbliższymi i bawić się dobrze.

Pozdrawiamy i zapewniamy, że nie możemy doczekać się spotkania z Wami w przedszkolu.

Grażyna Słomiak, Małgorzata Badyna, Anna Zdziarska


Podajemy do Państwa dyspozycji e-mail przez który będziemy mogli kontaktować się z Wami. Aby monitorować postępy dzieci oczekujemy informacji zwrotnej (zdjęcia, prace plastyczne) na podany adres e-mail. Pozdrawiamy

Nasz e-mail: Sloneczkaprzedszkole6@interia.com

  Proszę o kontakt z nauczycielami w godzinach 8.00-16.00


Drodzy Rodzice, przekazujemy Wam możliwość korzystania z płyty Bliżejprzedszkolna pięciolinia – utwory do tańca, śpiewania i zabawy na marzec, na której są piosenki o tematyce wiosennej. Planowaliśmy słuchać piosenek podczas zajęć i bawić się przy nich w przedszkolu, ale ponieważ nie mamy takiej możliwości, zachęcamy do tego, aby dzieci słuchały piosenek i bawiły się przy nich w domu. Na płycie znajdują się piosenki edukacyjne, piosenki do tańca i zabaw muzyczno-ruchowych oraz piosenki do nauki języka angielskiego.  Wystarczy wejść na stronę „Moja płytoteka” https://blizejprzedszkola.pl/moja-plytoteka,

zalogować się, wcisnąć przycisk DODAJ KOD i wpisać kod bpmarzec, który odblokuje dostęp do płyty.


 

Życząc miłego weekendu przypominamy o ważnej czynności wierszykiem:

Umyj rączkom brzuszki,

potem plecki i paluszki

Potem palce złap na wędkę

Pokręć kciuki śrubokrętem

I na koniec sw paluszki,

Potrzyj szybko o dwa brzuszki

Piosenka o myciu rąk:

https://www.youtube.com/watch?v=mx4Da-ri1ag

 Pozdrawiamy :)


 Drodzy Rodzice

„Wesoła Nauka” w TVP2 – pasmo dla najmłodszych 30.03.2020 Ofertę dla najmłodszych widzów, ich rodziców oraz nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej przygotował kanał TVP2. Już od dziś, 30 marca br. rusza pasmo „Wesoła Nauka”. Serdecznie zapraszamy do oglądania od godz. 11:05!


 

Zabawy z Rodzicami-

03-04-2020
  W dniu dzisiejszym proponujemy zabawy z Rodzicami na temat "Bezpieczeństwa" Zabawy z Rodzicami Kolejne ciekawe filmy o bezpieczeństwie: https://www.youtube.com/watch?v (...)

Numer alarmowy 112

02-04-2020
  Kolejna porcja zabaw i ćwiczeń odnośnie bezpieczeństwa. Dzisiaj o numerze alarmowym 112: Numer alarmowy 112- wykonanie pracy plastycznej Poniżej proponujemy kilka kolorow (...)

Poznajemy zawód Lekarza

01-04-2020
  Oto kilka ciekawostek i zabaw dotyczących zawodu Lekarza: Zawód lekarza- zabawy Zabawy matematyczne: https://mojedziecikreatywnie.pl/2013/07/zabawa-zapakowa-log (...)

Poznajemy zawód Policjanta

31-03-2020
  W dniu dzisiejszym poznajemy zawód Policjanta. Oto kilka zabaw na dzisiejszy dzień: Zadanie na dziś   Piosenka o Panu Policjancie: https://www.youtube.com/w (...)

Bezpieczni na drodze

30-03-2020
  Temat globalny: Projekt Bezpieczeństwo ZADANIE: wspieranie całościowego rozwoju dziecka, rozwijanie umiejętności samodzielnej analizy postaw i norm społecznych, wdrażanie (...)

Wiosenne kwiaty- piątek

27-03-2020
  Propozycja zabaw i ćwiczeń na dziś: Zabawy i ćwiczenia na dziś Przydatne ilustracje do zabaw: Kwiat 2 Kwiat 1 Kwiat 3 Kwiat 4 List do Pani Wiosny Karty Pracy: 2 ka (...)

Zabawy i ćwiczenia na czwartek

26-03-2020
  Propozycje zabaw i ćwiczeń na czwartek: ćwiczenia na czwartek krótki wiersz o wiośnie: Po czym poznać wiosnę Wiersz o wiośnie Karty pracy: Grafomotoryka Szlac (...)

Zajęcia z Logopedii

26-03-2020
  Witam, zapraszam do odwiedzenia następujących linków z zabawami logopedycznymi. Bawcie się dobrze Monika- logopeda.         https://domologo.pl (...)

Propozycje zabaw z języka angielskiego

26-03-2020
Zabawy z języka angielskiego 1) opowiadanie https://www.storyberries.com/fairy-tales/   2) opowiadania na dobranoc,  bedtime story radio https://www.st (...)