Miejskie
Przedszkole nr 2
w Zgierzu

O nas

Ważny komunikat

POTWIERDZANIE WOLI DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH DO PRZEDSZKOLA

W związku z obecną sytuacją dotyczącą zamknięcia placówki dla osób z zewnątrz, prosimy Państwa o kontakt telefoniczny w dniach 7-9 kwietnia, w godzinach 8:00-14:00 z sekretariatem przedszkola w sprawie opłat za miesiąc marzec. Numer telefonu: 42 716 52 61.

Nasze przedszkole znajduje się w centrum osiedla 650-lecia w Zgierzu, na ulicy Boya-Żeleńskiego 6.

Tak naprawdę w przedszkolu miał być żłobek jednak władze miasta w obliczu potrzeb mieszkańców rozbudowującego się osiedla zdecydowały ostatecznie o jego przeznaczeniu. I tak przedszkole swoją działalność rozpoczęło od 1 stycznia 1986 roku.

Zanim zaprosimy was do środka, tuż przy przedszkolu mamy wspaniały duży ogród wyposażony w nowoczesny sprzęt stały dający nam wiele możliwości do aktywnego wypoczynku. Z budynku na parterze wprost do ogrodu prowadzą tarasy. To właśnie przy nich znajdują się karmniki dla ptaków. Gdy jest ciepło tarasy wykorzystujemy do zabaw, malujemy na sztalugach- „mini plener”.

Budynek jest jednopiętrowy a w nim duża szatnia,  przestronne sale zabaw, gabinet terapii pedagogicznej, pracownia logopedyczna i wiele innych ważnych dla nas pomieszczeń ale o tym przekonajcie się sami.

 

Nasza szatnia, jest bardzo kolorowa. Tutaj znajdują się tablice, na których eksponowane są prace plastyczne wykonane przez dzieci oraz najważniejsze ogłoszenia i wiadomości dla rodziców.

Na parterze budynku znajdują się 4 sale grupowe: dwie sale dla maluszków ze wspólną łazienką oraz sale dla średniaków również ze wspólną łazienką. Pomieszczenia są przestronne i wyposażone odpowiednio do możliwości dzieci. Ponadto dwie sale 3-latków oraz łazienki zostały niedawno wyremontowane i odnowione.
Każda nauczycielka dba o otoczenie, w którym przebywają jej wychowankowie, starając się stworzyć odpowiedni nastrój do zabawy, ciekawie aranżując kąciki zainteresowań.

Na pierwszym piętrze znajdują się cztery sale dla dzieci starszych oraz wyremontowana łazienka dla dzieci. Również na tym piętrze mieści się gabinet logopedyczny, gabinet terapii pedagogicznej, a także pomieszczenia administracyjne i kuchnia przedszkolna.

Na holu wiszą dyplomy naszych osiągnięć z konkursów, olimpiad oraz antyramy z pracami naszych dzieci.