Zespół Szkół Nr 1 im. prof. R. A. Cebertowicza
w Głownie

Logo

Logo naszej szkoły do graficzny zapis twierdzenia Pitagorasa.
Dowód tego twierdzenia jest prosty, a stał się podstawą wielu skomplikowanych operacji matematycznych. Metoda zeskalenia gruntów wynaleziona przez prof. R. A. Cebertowicza jest także prosta w swoich założeniach, a dzięki niej uratowano wiele cennych budowli w Polsce i na świecie.
Odkrycie Pitagorasa i Cebertowicza wiążą się z sobą, znalazły zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Prof. Cebertowicz w swoich poszukiwaniach naukowych korzystał z twierdzeń i dowodów matematycznych.
Tylko „wielkie umysły” potrafią w prosty i rzeczowy sposób wyjaśnić zawiłość otaczającego nas świata. Uczniowie, nim zdobędą tajniki wiedzy, muszą posiąść podstawy wykształcenia, które daje im szkoła. Wierzymy, że nauki ścisłe zgodne z kierunkiem kształcenia istniejącymi w naszej szkole, uczynią z uczniów Zespołu szkół Nr 1 w Głownie wartościowych ludzi.

Logo naszej szkoły do graficzny zapis twierdzenia Pitagorasa. Dowód tego twierdzenia jest prosty, a stał się podstawą wielu skomplikowanych operacji matematycznych. Metoda zeskalenia gruntów wynaleziona przez prof. R. A. Cebertowicza jest także prosta w swoich założeniach, a dzięki niej uratowano wiele cennych budowli w Polsce i na świecie. Odkrycie Pitagorasa i Cebertowicza wiążą się z sobą, znalazły zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Prof. Cebertowicz w swoich poszukiwaniach naukowych korzystał z twierdzeń i dowodów matematycznych. Tylko „wielkie umysły” potrafią w prosty i rzeczowy sposób wyjaśnić zawiłość otaczającego nas świata. Uczniowie, nim zdobędą tajniki wiedzy, muszą posiąść podstawy wykształcenia, które daje im szkoła. Wierzymy, że nauki ścisłe zgodne z kierunkiem kształcenia istniejącymi w naszej szkole, uczynią z uczniów Zespołu szkół Nr 1 w Głownie wartościowych ludzi.